چه کنیم فرزندانمان لوس نشوند؟

 

وقتی مشکلات زندگی دیگر جایی را برای تحمل نق زدنهای بچه باقی نمی گذارد ترجیح می دهیم هر چه می خواهد فوراً برایش مهیا کنیم تا غائله بخوابد. گاهی هم به یاد محرومیتهای دوران کودکی خودمان تصمیم می گیریم بهشت را برای فرزندمان از آسمان به زمین بیاوریم. مهمترین دلیل لوس شدن بچه ها همین اشتباهات به ظاهر کوچک است.

 در اجرای مقررات در خانه مهربان و قاطع باشید. نه عصبانی بشوید و نه کوتاه بیایید. البته زیاد مقرراتی بودن هم خوب نیست و بچه را لجباز و سرکش می کند. پس مقررات خشک و دست و پا گیر را کنار بگذارید ولی در اجرای قوانین ضرورری کاملاً مصمم باشید و به هیچ وجه کوتاه نیایید.

 از "نه" گفتن نترسید. تحمل "نه" شنیدن هم یک مهارت است. این مهارت را باید در کودکی آموخت.

انتظار تلخ است اما مایه رشد شخصیت کودک است. در یک #سال_اول زندگی فوراً به نیازهای کودک رسیدگی کنید اما در سالهای بعد او را حتی برای یک لیوان آب مدتی منتظر بگذارید. زمان انتظار را متناسب با سن و سال کودک افزایش دهید. در ۵ سالگی می توانید او را برای به دست آوردن عروسک پشت ویترین ماهها منتظر بگذارید.

اطرافیان و بخصوص پدر بزرگها و مادربزرگهای مهربان هم بهتر است خودشان را با پدر و مادر کودک هماهنگ کنند. 

تک فرزندی هم گاهی (نه همیشه) زمینه مساعدی برای لوس شدن بچه است.

 

 

درباره ما

بزرگترین مرکز ارائه خدمات نوروفیدبک و بیوفیدبک در ایران - متخصص برتر در زمینه نوروفیدبک و بیوفیدبک ، EEG و QEEG ، کاهش اضطراب ، وسواس ، افسردگی و افزایش تمرکز و کارکردهای مغز . نشانی: سعادت آباد بین چهار راه سرو و میدان کتاب شماره 135 واحد 7 تلفن رزرو و مشاوره: 02126766172 و 09383834308